Terorizmas: tiesa ir prasimanymai

Alexandr Levchenkov

Santrauka


Straipsnyje nagrinėjama terorizmo – vieno iš sunkiausių nusikaltimų problema. Terorizmą reikėtų vertinti kaip vieną labiausiai valstybių ir tarptautinės bendruomenės gyvenimą destabilizuojančių veiksnių.
Autorius nurodo, kad moksle terorizmas apibrėžiamas skirtingai, tačiau iš esmės šie apibrėžimai sietini su kriminologiniais bei baudžiamaisiais teisiniais šio reiškinio aspektais, kartu nevengiant ir pastebimo ideologinio atspalvio. Siekiant atlikti išsamesnę terorizmo problemos analizę, autorius siūlo atkreipti dėmesį ir į filosofinį etinį bei tarptautinį teisinį šio socialinio reiškinio aspektą. Autorius teigia, kad kova su terorizmu turi remtis įvairaus pobūdžio priemonėmis, pradedant socialinėmis-ekonominėmis bei karinėmis-politinėmis, baigiant etinėmis bei religinėmis. Tokia nuolatinė kryptinga kova turi būti vykdoma ir tarptautiniu bei regioniniu lygmenimis, ir atskirų valstybių mastu.

Raktiniai žodžiai


terorizmas; tarptautinis terorizmas; valstybinis terorizmas; teisinis nihilizmas; privatizacija; marginalinės masės; korupcija; agresija; dualizmas; smurtas; globalizacija

Pilnas tekstas:

PDF (English)

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
„Juriprudencija“ ISSN internete 2029-2058 / ISSN spaudoje 1392-6195