Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo ir jo baudžiamasis teisinis vertinimas
plugins.themes.bootstrap3.article.main6768242ba5085
Santrauka
Ikiteisminio tyrimo duomenų apie nusikalstamų veikų padarymą prieinamumas visuomenei buvo, yra ir bus teisininkų ir žiniasklaidos atstovų diskusijų objektu. Vis dažniau išgirstame, kad žiniasklaidos priemonės paviešino ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis. Dažnai net slapta operatyvinė informacija paviešinama anksčiau, negu su ja susipažįsta valstybės pareigūnai. Kalbant apie ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimą ne vien tik etikos, bet ir teisės prasme, kaltinti galima ir derėtų ne vien tik žiniasklaidos atstovus. Dažnai ikiteisminio tyrimo duomenys atskleidžiami pačių ikiteisminio proceso dalyvių. Be abejo, tai būtų galima sieti su tuo, kad informacijos atskleidėjas visuomenei daro paslaugą atskleisdamas nusikalstamas veikas. Tačiau tai nepateisinama, o už neteisėtą tokios informacijos atskleidimą yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Straipsnis turėtų būti naudingas visiems besidomintiems baudžiamąja teise taip pat praktiniams teisėsaugos institucijų darbuotojams.
Straipsnis turėtų būti naudingas visiems besidomintiems baudžiamąja teise taip pat praktiniams teisėsaugos institucijų darbuotojams.
plugins.themes.bootstrap3.article.details6768242ba7f63
Skyrius
Mokslo straipsnis
Šiam žurnalui suteikta Creative Commons Priskyrimas - Nekomercinis platinimas - Jokių išvestinių darbų CC BY-NC-ND 4.0 licencija.