INTEGRACIJOS PROCESŲ ĮTAKA VISUOMENĖS SAUGUMUI
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Abstract
Stiprinti Lietuvos nacionalinį saugumą yra aukščiausias Lietuvos vidaus ir užsienio politikos tikslas. Pagrindiniai nacionalinio saugumo objektai – žmogaus ir piliečio teisės, laisvės bei asmens saugumas; tautos puoselėjamos vertybės; jos teisės ir laisvos raidos sąlygos; valstybės nepriklausomybė; konstitucinė santvarka; valstybės teritorinis vientisumas; aplinka ir kultūros paveldas, grindžiami konstitucija, reguliuojami įstatymų ir kitų teisės aktų, kuriuos Lietuvos Respublika ratifikavusi arba prie kurių prisijungusi. Lietuva vykdo nacionalinio saugumo politiką besiremdama Konstitucijos 3 str., skelbiančiu, kad niekas negali varžyti ar riboti tautos suvereniteto, savintis visai tautai priklausančių teisių. Minėtą politiką reglamentuoja ir visa eilė kitų Lietuvos Respublikos Konstitucijos [1] straipsnių (1 str., 8 str., 94 str., 139 str. ir kiti). Bei Konstitucijos sudedamosios dalies 1992 m. birželio 8 d. Konstitucinio akto [2] nuostatos.
Nacionalinis saugumas turi būti suprantamas plačiąja prasme, atsižvelgiant ne tik į karinius, bet ir ekonominius, ekologinius, socialinius bei kitus aspektus. Lietuvos saugumas yra neatsiejama Europos bei globalaus saugumo dalis. Integracija į Europos ekonomines ir saugumo struktūras galima tik per aktyvų dalyvavimą tarptautinėse organizacijose.
Narystė Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje (NATO) ir Europos Sąjungoje (ES) traktuojama, kaip strateginis Lietuvos tikslas. O tai reiškia, kad vykdydamas įprastas užduotis, tarp jų ir visuomenės saugumo užtikrinimo srityje, pareigūnas turi atsižvelgti ir į kitų valstybių narių interesus, gerai išmanyti kaimyninių valstybių nacionalinę teisinę bazę, kadangi visa veikla kitos valstybės teritorijoje vyks pagal tos valstybės teisės aktais suteiktus veiklos įgaliojimus, o Europos Sąjunga grindžiama teisinės valstybės principu, Sąjungos veiklą reglamentuoja sutartys, kurias laisva valia ir demokratiškai pasirašo valstybės narės.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Authorship Responsibility and Authors' Statements
The authors must submit the Author's Guarantee Form, declaring that the article submitted to Public Security and Public Order is an original work and has neither been published nor is under consideration for publication elsewhere. More so, the work has been carried out by the authors and the article does not contravene any existing copyright or any other third party rights. The AUTHOR'S GUARANTEE FORM could be found HERE
Authors contributing to Public Security and Public Order agree to publish their articles allowing third parties to share their work (copy, distribute, transmit) and to adapt it with a condition of proper referencing; the authors contributing agree to transfer all copyright ownership of the manuscript to the Public Security and Public Order.