plugins.themes.bootstrap3.article.main67bb914799f26

Andrius Stasiukynas

Santrauka

Tikslas – apžvelgti bendruomeninių ir nevyriausybinių ne pelno siekiančių organizacijų veiklos tradicijas ir vadybos perspektyvas Lietuvoje.
Metodologija. Siekiant tyrimo tikslo yra atlikta literatūros analizė bei nagrinėti keli sėkmingos veiklos patirtį turinčių organizacijų atvejai Lietuvoje. Išsamesnei atvejų informacijai surinkti buvo nagrinėtos organizacijų veiklos ataskaitos, nuostatai (įstatai), valdymo organų susirinkimų protokolai bei atkliktas empirinis tyrimas, apklausiant organizacijų valdymo organų atstovus.
Rezultatai – tyrimas atskleidė bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų skaičiaus didėjimo tendencijas ir trukdžius įvertinti realiai veikiančių šių organizacijų apimtis. Atskleisti „trečiajam“ sektoriui aktualūs vadybos aspektai ir jų pagrindu išnagrinėtos gerosios patirtys leido daryti prielaidas dėl nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų vadybos perspektyvų, iš kurių pažymėtinos: 1) augs poreikis tobulinti kompetencijas, susijusias su komunikacija ir bendradarbiavimu; 2) žmogiškųjų išteklių vadyboje turės daugėti inovatyvių vadybos metodų, atitinkančių besikeičiančios organizacijos aplinkos ir narių kompetencijų kaitos tendencijas; 3) stiprės skaitmeninio turinio technologinių įrankių poreikis organizacijų vadyboje.
Tyrimo ribotumas – trečiojo sektoriaus organizacijų veikloje labai svarbus žmogiškųjų išteklių vadybos aspektas, kuris nebuvo nuodugniau tyrinėtas. Būtų vertinga toliau tirti žmogiškųjų išteklių vadybą, ypač bendruomeninių organizacijų kontekste.
Praktinė reikšmė – tyrimas atskleidė nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų vadybos aspektus, kurie turi įtakos šių organizacijų stiprinimui.
Vertingumas – tyrimas papildė žinias apie bendruomeninių ir nevyriausybinių organizacijų raidą bei vadybos tendencijas.
Tyrimo tipas – literatūros apžvalga, tyrimo pristatymas.

plugins.themes.bootstrap3.article.details67bb91479da52

Skyrius
Mokslo straipsnis