plugins.themes.bootstrap3.article.main67bb8da8d4e3e

Aelita Skaržauskienė Laura Gudelytė Asta Lančinskienė

Santrauka

Tikslas – analizuoti ir apibendrinti inovatyvių verslo įmonių klasterių veiklos Lietuvoje problemas bei pateikti siūlymus, kaip būtų galima tobulinti situaciją, ir nustatyti pagrindinius jų veiklos rizikos šaltinius.

Metodologija – bendroji mokslinės literatūros apžvalga, kurioje pateikiamos verslo klasterių veiklos efektyvumo ir veiksnių, darančių neigiamą įtaką jų veiklai, analizės metodikos, atvejo analizė.

Rezultatai – nustatyta verslo klasterių rizikos struktūra, problemos Lietuvoje ir tobulintini dalykai.

Tyrimo ribotumas – tyrimo ribotumą lemia kiekybinių duomenų trūkumas ir informacijos konfidencialumas. Dėl šios priežasties kyla sunkumų sukurti adekvačius dinaminius vriklos efektyvumo vertinimo modelius.

Praktinė reikšmė – inovacijų plėtra ir viešojoje erdvėje, ir siauresnėje akademinėje erdvėje pateikiama gana vienpusiškai, kaip pažangos rodiklis, tačiau Lietuvoje mažai diskusijų, ar klasteris tikrai yra optimali forma siekiant sukurti sąlygas verslo inovacijoms. Taip pat iki šiol nepakankamai analizuota rizika, susijusi su inovacijų kūrimu ir klasterizacija, nors tai yra vienas pagrindinių rizikos kapitalo fondų finansavimo objektas. Šiuo straipsniu siekiama nustatyti verslo klasteriams būdingas rizikos savybes ir struktūrą.

Originalumas/Vertingumas – išskiriamos pagrindinės klasterių veiklos Lietuvoje efektyvumo ir rizikos vertinimo problemos, apibrėžiama klasterių veiklos rizikos struktūra.

Tyrimo tipas: literatūros apžvalga, bendroji apžvalga.

plugins.themes.bootstrap3.article.details67bb8da8d8e18

Skyrius
Mokslo straipsnis