plugins.themes.bootstrap3.article.main67f785d35445d

Panagiotis Panagiotidis

Santrauka

Pasauliniu mastu aukštojo mokslo institucijos pokyčių akivaizdoje yra priverstos keistis ir prisitaikyti prie Web 2.0 technologijų jas įtraukiant į mokymosi ir ugdymo procesus. Po daugiau nei dešimtmetį trukusios evoliucijos, virtualios mokymosi aplinkos (toliau – VMA, angl. Virtual Learning Environments), kurios šiuo metu yra daugelio e. mokymuisi pritaikytų programų pagrindas, pasiekė savo maksimalų veiksmingumą.
Web 2.0 paslaugų atsiradimas ir plėtra buvo prielaida naujo edukacinio modelio, kuris leidžia vartotojams pasirinkti mokymosi turinį pagal savo individualius poreikius, bendrauti, dirbti kartu ir galiausiai veikti internetinėje aplinkoje, kuri yra laisvesnė lyginant su instituciniais studijavimo apribojimais. Atsižvelgiant į tai daroma išvada, kad susiklosčiusios aplinkybės lemia naujos praktikos, kuri savo ruožtu susijusi su naujų technologinių priemonių plėtra ir diegimu, poreikį.
Vis daugiau mokslininkų tyrimo objektu pasirenka VMA ir suvieniję pastangas siekia pakeisti ir (arba) papildyti VMA Web 2.0 technologijomis, stengdamiesi sukurti asmenines mokymosi aplinkas (toliau – AMA, angl. Personal Learning Environments), pritaikytas prie studentų poreikių.
AMA yra asmeninės sistemos, aplinkos, kuriose sukauptos priemonės ir išorės paslaugos (dažniausiai Web 2.0), leidžiančios vartotojams pasirinkti ir kurti asmeninių žinių tinklą savo poreikiams tenkinti. Taigi AMA atspindi reikšmingą pereinamąjį vartotojų autonomiškumo laikotarpį.
Akivaizdu, kad AMA plėtra kelia nemažai praktinių problemų, kurioms išspręsti reikalingos ne tik žinios, bet ir technologiniai įgūdžiai. Žinoma, AMA galima sukurti naudojant keletą paprastų priemonių, pavyzdžiui, „pradžios puslapius“ (angl. start pages). Jų naudojimas leistų net ir neįgudusiems vartotojams sukurti daugelio parametrų, turinčias įvairių priemonių ir įrankių AMA. Ypač tai darosi aktualu kalbų mokymosi procese, kuriame AMA užtikrintų studentų bendravimą su gimtakalbiais ir natūralų sąlytį užsienio kalbų mokymosi procese.
Šiame straipsnyje pateikiama „filosofinė“ AMA koncepcija kartu su praktiniais patarimais dėstytojams, kurie yra suinteresuoti AMA kūrimu. AMA kūrimo užsienio kalbų mokymosi tikslais galimybės pristatomos pasitelkiant dvi skirtingas programines įrangas: SymballoEDU ir Netvibes

plugins.themes.bootstrap3.article.details67f785d357dd8

Skyrius
Mokslo straipsnis