LITERATŪROS PAIEŠKOS IŠŠŪKIAI ATLIEKANT SISTEMINĘ LITERATŪROS ANALIZĘ SIEKIANT KRITINIO MĄSTYMO KONCEPTUALIZAVIMUI
plugins.themes.bootstrap3.article.main6742e3a2a3e3f
Santrauka
Straipsnyje aptariami literatūros paieškos iššūkiai, kylantys atliekant sisteminę literatūros analizę, skirtą kritinio mąstymo konceptualizavimui. Literatūros paieškos procesas aprašomas dviem tarpusavyje susijusiais etapais: žurnalų atranka ir straipsnių atranka. Po analizės seka diskusija, kuri taip pat apima subjektyvius tyrėjų komandos samprotavimus ir apmąstymus. Sisteminei literatūros analizei skirtos atitinkamos literatūros paieškos procesas pristatytas siekiant aptarti pradinį etapą prieš literatūros analizę, kuris labai dažnai lieka "pilkąja zona" ir vis dar nepakankamai atspindimas literatūroje. Žurnalų atrankos ir straipsnių atrankos procesui įtakos turėjo objektyvūs apribojimai, tokie kaip kalba ir galimybė prisijungti prie medžiagos, taip pat subjektyvūs apribojimai, dėl kurių reikėjo lanksčiai koreguoti numatytą tyrimo planą. Šie veiksniai lėmė unikalų kelią, kuriuo tyrimo grupė vykdė paiešką ir susidorojo su metodologiniais iššūkiais.
Apibendrinant galima teigti, kad nepaisant to, nors buvo puikiai žinoma, kas yra sisteminė literatūros analizė, kaip ji atliekama, kokie iššūkiai gali kilti ir kokie yra būdai juos įveikti, tyrėjų grupė išgyveno pavojingą kritinio mąstymo konceptualizavimo procesą. Kai kurios pamokos, pavyzdžiui, papildomo laiko būtinybė, jau buvo žinomos ir patirtos ankstesnių tyrimų metu, tačiau jos atsiskleidė kitais aspektais. Kai kurios pamokos, pavyzdžiui, neapsiriboti literatūros apžvalga tik I kvartilio (Q1) straipsniais, buvo naujos ir netikėtos, todėl buvo nuspręsta aptarti šiuos iššūkius, taip praturtinant labai ribotą literatūros paieškos proceso metodologinių klausimų analizę, susijusią su termino konceptualizavimu. Straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama tam, kaip buvo ieškoma medžiagos apie kritinį mąstymą literatūros apžvalgai, o ne tam, koks turinys buvo rastas. Ši patirtis linkusi praplėsti supratimą apie pradinį sisteminės literatūros apžvalgos proceso etapą ir padėti geriau suvokti, ką iš tikrųjų reiškia pasirengimas literatūros apžvalgai.
Reikšminiai žodžiai: literatūros paieška; sisteminė literatūros analizė; konceptualizavimas; kritinis mąstymas; aukštasis mokslas.
plugins.themes.bootstrap3.article.details6742e3a2a76f6
Šiam žurnalui suteikta Creative Commons Priskyrimas - Nekomercinis platinimas - Jokių išvestinių darbų 4.0 Unported licencija.
Autorių teisės ir leidybos teisės priklauso Mykolo Romerio universitetui.