plugins.themes.bootstrap3.article.main66850c69ad084

Algimantas Urmonas

Santrauka

Šiame straipsnyje siekiama atskleisti žmogaus ir visuomenės teisėtu lūkesčiu1 (Usher, 2001, p. 6–76) ir teisiniu tikrumu2 (Usher) pagrįstas prokurorų veiklos nusikalstamumo kontrolės politikos kaitos tendencijas atsižvelgiant į tarptautinius teisinius standartus, nustatančius galimus socialinių reakcijų į nepilnamečių nusikalstamumą modelius, pateikti, autoriaus nuomone, prokurorų vykdomos tinkamos nusikalstamumo kontrolės ir prevencijos administravimo standartą, taip pat aptarti vaiko nekriminogeninės socializacijos priežiūrą Lietuvos Respublikoje.
Straipsnį sudaro keturios dalys. Pirmojoje dalyje aptariami tarptautiniai nepilnamečių nusikalstamumo kontrolės teisiniai standartai ir prokurorų socialinė reakcija į nusikalstamumą Lietuvoje galiojančių įstatymų požiūriu. Antrojoje dalyje nagrinėjamas teisinis nepilnamečių nusikalstamumo prevencijos valdymo administracinis organizavimas ir jo sąlygos.
Nusikalstamumo lygio ir prokurorų adekvačių reakcijų į nepilnamečių nusikalstamumą problema atskleidžiama trečiojoje straipsnio dalyje. Ketvirtojoje dalyje nagrinėjama prokurorų vykdoma teisinė vaiko rezidentinės globos politika, veiklos vizija ir misija.

plugins.themes.bootstrap3.article.details66850c69b0d1c

Skyrius
Mokslo straipsnis