plugins.themes.bootstrap3.article.main6685005b69440

Leta Dromantienė Rimantė Šalaševičiūtė

Santrauka

Straipsnio tikslas – išanalizuoti vaiko gerovės politiką ir vaiko teisių apsaugą Lietuvoje, atskleisti socialinių darbuotojų vaidmenį ir problemas, kylančias dirbant su vaikais.
Straipsnyje pabrėžiama, kad Lietuvoje nuo nepriklausomybės pradžios orientuojamasi į gerovės valstybių modelį, kuriame vaiko gerovės politika yra socialinės politikos ir apsaugos dalis, aptariamas teisinių-strateginių pagrindų vaiko gerovei sukūrimas: restruktūrizuotos tam tikslui skirtos institucijos, priimti vaiko gerovę reglamentuojantys įstatymai, teisės aktai, dokumentai, sukurtos įvairaus lygio strategijos ir jų įgyvendinimo planai, į veiklą aktyviau įsitraukė NVO, mokyklose ir kitose ugdymo įstaigose įsteigti socialinio darbuotojo ir pedagogo etatai. Be to, straipsnyje pabrėžiama, kad 1994 metais Lietuvoje pradėta kurti vaikų teisių apsaugos teisinė bazė ir institucinė sistema, o 1995 m. liepos 3 d. Lietuvos Respublikos Seimui ratifikavus Jungtinių Tautų vaiko teisių konvenciją, Lietuva prisiėmė joje įtvirtintus įsipareigojimus – įgyvendinti tris pagrindinius principus: vaiko teisę į apsaugą, aprūpinimą ir vaiko dalyvavimą ginant jo teises.
Straipsnyje pateikiama rizikos šeimų padėtis Lietuvoje ir pabrėžiama prevencinio socialinio darbo svarba, atskleidžiama socialinių darbuotojų, dirbančių su vaikais, padėtis. Tuo tikslu pateikiamas Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos atliktas socialinių darbuotojų veiklos tyrimas.

plugins.themes.bootstrap3.article.details6685005b6c1cf

Skyrius
Mokslo straipsnis