plugins.themes.bootstrap3.article.main6684ff814c7f8

Sarmitė Mikulionienė Dalia Petkevičienė

Santrauka

Lietuvos visuomenėje vis daugėjant vyresnio amžiaus žmonių, stichiškai daugėja ir žinių apie senatvę ir ją išgyvenančius asmenis. Regis, vis dar nesame patenkinti tuo, ką žinome apie šį gyvenimo tarpsnį. Vadovaujantis Nacionalinės gyventojų senėjimo pasekmių įveikimo strategijos (2004) 173.3.3 skirsniu, pagyvenusių žmonių teigiamo įvaizdžio formavimas Lietuvoje pripažintas valstybinio lygmens užduotimi.
Šio straipsnio tikslas – atskleisti Lietuvos populiariojoje spaudoje vyraujantį vyresnio amžiaus žmonių ir senatvės naudojamų įvaizdžių žodyną. Tyrimo tikslui įgyvendinti pasirinktas dokumentų analizės metodas, leidžiantis objektyviai įvertinti senatvės įvaidžių pobūdį bei sklaidą apibrėžto laikotarpio spaudos leidiniuose.
Susipažinimas su vyresnio amžiaus žmonių ir senatvės įvaizdžių moksliniu diskursu bei populiariosios Lietuvos periodikos pranešimų srauto originalaus empirinio tyrimo rezultatais leidžia konstatuoti, kad vyresnio amžiaus žmonių ir senatvės įvaizdžių atstovavimas periodikoje yra gana daugialypis, tačiau stichiškas ir nesuderintas.
Straipsnis naudingas būsimiems ir jau praktikuojantiems socialiniams darbuotojams, taip pat kitiems skaitytojams: tiems, kurie jau šiandien priskiria save vyresniųjų kartai, ir tiems, kurie patys į vyresniąją kartą įsilies ateityje, bet savo kasdienėje veikloje jau dabar susiduria su pagyvenusiais žmonėmis.

plugins.themes.bootstrap3.article.details6684ff8150360

Skyrius
Mokslo straipsnis