plugins.themes.bootstrap3.article.main66850cd796f3c

Laura Varžinskienė

Santrauka

Profesijos statusas gali būti reikšmingas veiksnys, padedantis profesijai įsitvirtinti kitų profesijų tarpe. Socialinio darbo profesija Lietuvoje yra gana nauja, be to pati socialinio darbo profesijos prigimtis lemia, kad ji nuolatos kinta ir vystosi, prisitaikydama prie kintančių visuomenės sąlygų. Todėl ypatingai svarbu kalbėti apie šios profesijos statuso formavimą ir gerinimą. Vienas reikšmingiausių profesijos statusą lemiančių veiksnių yra visuomenės nuomonė, kuriai didelę reikšmę turi pačių profesionalų ir jų partnerių nuomonė apie profesiją.
Šio straipsnio tikslas – atskleisti socialinio darbo profesijos statuso ypatumus socialinių darbuotojų ir jų partnerių požiūriu.
Tyrime dalyvavo 531 respondentas, iš kurių 77,8 proc. socialiniai darbuotojai ir 22,2 proc. – socialinių darbuotojų partneriai, dirbantys Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Alytaus, Tauragės ir Utenos apskrityse.
Atliktas tyrimas patvirtino prielaidą, kad profesionalai yra linkę geriau vertinti savo profesiją nei kiti asmenys. Daugiau socialinių darbuotojų, kurie skirtingai nei jų partneriai, iš naujo rinktųsi socialinio darbo profesiją.
Ir vieni, ir kiti savo vaikams socialinio darbo profesijos rinktis nerekomenduotų. Tyrimo respondentai nepriskiria socialinio darbo veiklų ekspertų sričiai, o tai rodo žemą profesijos statusą.

plugins.themes.bootstrap3.article.details66850cd7986bd

Skyrius
Mokslo straipsnis