plugins.themes.bootstrap3.article.main6684fcf5bd249

Malvina Arimavičiūtė Dovilė Požeckienė

Santrauka

Straipsnyje aptariamas strateginio planavimo bendrojo lavinimo mokyklose specifiškumas ir problemiškumas. Jame laikomasi požiūrio, kad Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų veiklos strateginis planavimas yra pernelyg reglamentuotas taikant bendrą visoms viešosioms institucijoms strateginio planavimo metodiką, kuri neįvertina mokyklų strateginių planų rengimo specifikos. Nustatyta, kad mokslinėje literatūroje galima išskirti tris skirtingus požiūrius į bendrojo lavinimo mokyklų strateginio planavimo procesą. Pirmasis požiūris akcentuoja išsamią strateginę analizę ir jos mechanizmus, antrasis – strateginio proceso dalyvius ir trečiasis – strateginio planavimo etapus.
Nustatyta, kad Anykščių rajono mokyklų pagrindiniai veiksniai, lemiantys strateginio planavimo kliūtis, yra: ekonominės ir psichologinės motyvacijos stoka, pernelyg sudėtingos strateginio planavimo metodikos, mokymų ar kursų apie strateginį planavimą ir patirties trūkumas.
Planuojant mokyklos veiklą daugiausiai naudojami tyrimų rezultatai bei mokyklos veiklos kokybės įsivertinimo (vidaus audito) ir išorės vertintojų išvados, darbo grupių siūlymai, posėdžių nutarimai, ataskaitų duomenys. Įgyvendinant strategiją Anykščių rajono bendrojo lavinimo mokyklose susiduriama su šiomis kliūtimis: finansinių išteklių trūkumu, nepakankamai išvystyta socialine infrastruktūra ir materialinių išteklių trūkumu. Nustatyta, kad Anykščių rajono bendrojo lavinimo mokyklose vyraujančios vidaus kontrolės procedūros tik iš dalies užtikrina strateginių tikslų pasiekimą ir programų įgyvendinimą.

plugins.themes.bootstrap3.article.details6684fcf5c2a82

Skyrius
Mokslo straipsnis