Kodų sampratos. Ką „autorinės teisės karai“ sako apie kūrybiškumą, socialinius pokyčius ir normatyvinius konfliktus skaitmeninėje visuomenėje
plugins.themes.bootstrap3.article.main675112d26cb10
Santrauka
Šis straipsnis yra teorinio pobūdžio ir analizuoja, kaip mokslinėje literatūroje konceptualizuojamos tinklo technologijos – t. y. internetas. Internetas, mano požiūriu, yra infrastruktūros ir protokolų bei socialinių organizacijų derinys, dėl savo struktūros ir protokolų turintis apribojimų ir teikiantis galimybių. Pavyzdžiui, skaitmeninė aplinka yra priklausoma nuo metaforų bei konceptualių skolinių, apie kuriuos reikėtų kalbėti ir galvoti. Tai būdas parodyti, kokią svarbią reikšmę technologijos dažnai turi socialinių ir normatyvinių pokyčių laikotarpiu, kai keičiasi elgesys ir socialinės normos – šiuo atveju sprendžiant teisines problemas (įveikiant iššūkius), kylančias diegiant skaitmenines technologijas. Atsižvelgiant į socialinės kaitos perspektyvas, svarbu aptarti „teisės inertiškumą (atsilikimą)“. Atlikta ir sąvokų, vartojamų apibūdinti naują organizaciją ir socialinius iššūkius, susijusius su skaitmeninėmis technologijomis ir jų artefaktais, analizė. Suvokti ir aptarti šias sąvokas svarbu atliekamai analizei (žr., pavyzdžiui, Leliūgienės ir Sadausko bendruomenių analizę Socialinių mokslų studijose). Tai pabrėžia metaforų svarbą ir jų sąsają su kognityvinėmis struktūromis, jų reikšmę įstatymų kūrimui, taip pat ir autorių teisių įstatymams skaitmeninėje visuomenėje.
Straipsnio tikslas yra geriau suprasti skaitmeninių technologijų ir socialinių pokyčių ryšį, įskaitant teisines problemas, kurios kyla kaip šio proceso rezultatas.
Straipsnio tikslas yra geriau suprasti skaitmeninių technologijų ir socialinių pokyčių ryšį, įskaitant teisines problemas, kurios kyla kaip šio proceso rezultatas.
plugins.themes.bootstrap3.article.details675112d270404
Skyrius
Mokslo straipsnis