plugins.themes.bootstrap3.article.main67510d34b27be

Nijolė Burkšaitienė

Santrauka

Šiuo tyrimu siekta išanalizuoti Mykolo Romerio universiteto Vertimo ir redagavimo bakalauro studijų II kurso studentų, anglų kalba studijuojančių Kūrybinio rašymo studijų dalyką, požiūrius į save, kaip į kūrybišką asmenį, bei nustatyti, ko yra tikimasi iš šio dalyko studijų tam, kad būtų galima numatyti, kokia studijų aplinka būtų palankiausia jų kūrybiškumui skatinti.
Studentų atsakymų analizės rezultatai rodo, kad nors 50 % tyrime dalyvavusių studentų, pradėjusių studijuoti Kūrybinio rašymo studijų dalyką, save laiko kūrybiškais, tik mažiau nei pusė iš jų savo kūrybiškumą sieja su kūrybiniu rašymu.
Tyrimo metu nustatyta, kad studentai iš studijų dalyko Kūrybinis rašymas tikisi suprasti kūrybiškumo ir kūrybinio rašymo prigimtį ir reikšmę, įgyti specifinių žinių apie kuriančius autorius ir kūrybinio rašymo procesą, praktiškai išbandyti jėgas įvairiuose kūrybinio rašymo žanruose, praturtinti anglų kalbos, kaip savo studijų kalbos, žodyną ir labiau pažinti save.
Tyrimo rezultatai leidžia teigti, kad siekiant sukurti kūrybiškumą skatinančią studijų aplinką studijuojant dalyką Kūrybinis rašymas, svarbu atsižvelgti į studentų požiūrius į save kaip į kūrybišką asmenį, į tai, kaip jie supranta kūrybiškumo ir kūrybinio rašymo prigimtį ir reikšmę bei į tai, ko jie tikisi iš dalyko Kūrybinis rašymas studijų.
Rekomenduojama pasibaigus kursui išanalizuoti studentų kūrybinio rašymo dalyko studijavimo patirtį. Tokio tyrimo rezultatai gali prisidėti prie studijų aplinkos, skatinančios kūrybiškumą, tobulinimo.

plugins.themes.bootstrap3.article.details67510d34b6283

Skyrius
Mokslo straipsnis