plugins.themes.bootstrap3.article.main6684ff684984c

Violeta Janulevičienė Kristina Gedgaudaitė

Santrauka

Straipsnyje apžvelgiama naujos 2011 m. Mykolo Romerio universitete sukurtos Jaunojo filologo akademijos(JFA) programa Lietuvos kontekste ir pateikiama detali JFA veiklos bei dalyvių-respondentų atsakymų analizė. JFA – sistemingos ilgalaikės moksleivių akademijos – programą anglų kalba sukūrė Humanitarinių mokslų instituto Užsienio kalbų katedros dėstytojai. Pagrindinis programos tikslas – atrasti efektyvų būdą paskatinti 11 ir 12 klasės moksleivius rinktis anglų filologijos ir kalbotyros krypties studijas, ugdyti jų kūrybiškumą ir kritinį mąstymą bei skatinti bendradarbiavimą tarp moksleivių ir universiteto bendruomenės. Kiekvienas susitikimas buvo skirtas tam tikram anglų kalbos ar Jungtinės Karalystės kultūros aspektui. Akademijos programoje dalyvavo penki universiteto svečiai ir dvidešimt du Užsienio kalbų katedros dėstytojai.
Į akademijos paskaitas užsiregistravo per 100 moksleivių iš Vilniaus, Alytaus, Anykščių, Utenos ir šių miestų rajonų. Gausus užsiregistravusiųjų skaičius rodo didelę tokio pobūdžio mokymo(si) paklausą.
Programos metu moksleivių buvo paprašyta užpildyti keletą anketų, įvertinat savo anglų kalbos sugebėjimus ir pačią programą. Šiame straipsnyje aptariami apklausos rezultatai, tikintis, jog jie sudomins anglų kalbos dėstytojus ir mokytojus ir padės tobulinti JFA ir panašią užklasinę veiklą ateityje. Straipsnyje aptariami respondentų demografiniai duomenys, jų anglų kalbos įgūdžių įsivertinimas (self-assessment) bei JFA programos lūkesčiai. Tyrimo duomenys buvo apdoroti naudojantis SPSS (Software Package for Social Sciences) programa. Tyrimo įžvalgos yra svarbios, išsiaiškinant atotrūkio tarp mokyklinio anglų kalbos kurso ir universitetinių studijų pobūdį bei priežastis ir formuluojant rekomendacijas tolesnei JFA veiklai ir Lietuvos anglų kalbos mokytojams bei dėstytojams.

plugins.themes.bootstrap3.article.details6684ff684c5cf

Skyrius
Mokslo straipsnis