plugins.themes.bootstrap3.article.main67bb860cd6eae

Rima Kriauzienė Tadas Laukevičius Aleksandras Krylovas

Santrauka

Tikslas – nustatyti, kokią įtaką mokyklos matematikos žinių lygis turi taikomosios matematikos dalyko studijoms, t. y. kokią svarbą turi studentų matematikos brandos egzamino tipas ir jo įvertinimas socialinių mokslų studentų motyvacijai mokytis matematikos bei pratybų lankomumui. Ar studentai, laikę valstybinį brandos egzaminą, dažniau lanko seminarus negu studentai, nelaikę matematikos brandos egzamino, ir atvirkščiai.
Metodologija – darbe aprašomas tyrimas, kuriame dalyvavo MRU Viešojo administravimo programos bakalauro nuolatinių studijų antrojo kurso studentai, kuriems trečiame semestre dėstomas taikomosios matematikos ir kiekybinių metodų dalykas. Atliekama gautų duomenų statistinė analizė, kurios metu nustatomas ryšys tarp mokyklos matematikos žinių lygio ir lankomumo, aktyvumo seminaruose ir motyvacijos mokytis matematikos. Darbe analizuojami anksčiau atlikti ir aprašomi nauji autorių atlikti eksperimentai. Vieni iš tyrimo uždavinių buvo tokie: pirma – sužinoti, ar daug šio kurso studentų laikė matematikos egzaminą (mokyklinį ar valstybinį), antra – palyginti pirmojo kontrolinio rezultatus su seminarų lankomumu. Atlikti gautų empirinių duomenų analizę, panaudojant statistinius elementus, ir nustatyti gautų duomenų ryšį. Tikimasi pagrįsti nuomonę, jog matematines disciplinas sunku išmokti savarankiškai. Todėl būtų tikslinga didinti pratybų valandų skaičių šio kurso ar net visų socialinių mokslų studentams.
Rezultatai – atliekamu tyrimu tikimasi nustatyti ryšį tarp mokyklos matematikos žinių lygio ir studentų motyvacijos mokytis matematikos. Nustatyta, kad pratybų lankomumas nepriklauso nuo to, kokio tipo egzaminą studentas laikė mokykloje, nustatyti ryšiai tarp pirmo testo rezultato ir pratybų lankomumo. Tikėtina, jog gautieji rezultatai gali padėti gerinti studijų kokybę.
Tyrimo ribotumas – pateiktoji metodika yra tik vienas iš problemų tyrimo būdų. Praktinė reikšmė – toks tyrimas ir jo atlikimo metodika taikytina ne tik taikomosios matematikos dalyko studijoms tirti, bet ir gamtos ar kitiems socialinių mokslų dalykams. Rezultatai gali būti naudingi studijų organizavimui tobulinti.
Originalumas / vertingumas. Atlikto empirinio eksperimento duomenys gali būti panaudoti kituose edukologinio pobūdžio tyrimuose.

plugins.themes.bootstrap3.article.details67bb860cdc361

Skyrius
Mokslo straipsnis