„Back-office” darbuotojų pasirengimo e. valdžios įgyvendinimui vertinimo priemonės
plugins.themes.bootstrap3.article.main67f7868c71694
Santrauka
Viešosios organizacijos nuolat transformuojamos dėl technologijų pažangos siekiant palengvinti darnias paslaugas piliečiams, įmonėms ir darbuotojams. Siekiant užtikrinti e. valdžios pažangą viešosiose organizacijose, reikia kvalifikuotų „back-office“ specialistų. Nors darbuotojų švietimas yra dažnai aptariama tema ir moksliniuose tyrimuose, ir praktikoje, bet dėl matavimo metodų, kuriais būtų galima nustatyti personalo pasirengimą, sutarimas dar nerastas. Dabartinė praktika yra sukurta siekiant patenkinti konkrečius reikalavimus, tačiau ji formuojama atskirai neatsižvelgiant į mokslinis tyrimus ar praktikos perspektyvas. Vargu ar yra bet vienas personalo pasirengimo matavimo metodas, kuris jungia mokslinis tyrimus ir praktiką, pvz., organizacijos. Šiame straipsnyje, mes pasiūlėme vertinimo sistemą, sudarytą iš konstruotų ir susijusių priemonių, kurios leidžia įvertinti „back-office“ darbuotojų pasirengimą. Be to, mes taikėme gludinimo metodą (angl. refinement method) testuodami siūlomą pasirengimo vertinimo metodiką praktikoje. Atvejo tyrimas buvo atliktas Inland Revenue (IR) Karačyje, Pakistane. Mes atlikome 16 tikslinių interviu su vadovais, projektų vadovais, politikais, IT specialistais ir veiklos grupių vadovais. Atvejo tyrimas ne tik leido mums išbandyti siūlomą matavimo metodiką ir konstruktus praktikoje, bet leido patobulinti ir išplėtis „back-office“ personalo pasirengimo priemones aktualiomis ir pritaikytinomis IR Karačyje. Atvejo tyrimo rezultatai atskleidžia, kad pasiūlyta metodika ir konstruktai, t. y. vaidmenys, atsakomybė, mokymai, gebėjimų stiprinimas, pajėgumai ir požiūris, yra aktualūs ir reikalingi įvertintant „back-office“ darbuotojų pasirengimą. Tačiau kai kurie dalyviai pasiūlė, kad priemonės gali skirtis priklausomai nuo viešosios organizacijos dydžio, apimties, sudėtingumo ir tipo. Dalyviai teigė, kad gebėjimas naudoti esamą infrastruktūrą, sistemas, įstatymus, politikas ir reglamentus yra neigiamai veikiamas dėl nepakankamo personalo ugdymo. Atlikti moksliniai tyrimai personalo pasirengimo klausimu (literatūra), taip pat praktikos analizė (IR Karačyje atvejo analizė) patvirtino, kad būtina ugdyti „backoffice“ personalą. „Back-office“ darbuotojų švietimas toks pat svarbus elektroninės valdžios efektyviam įgyvendinimui, kaip ir IRT infrastruktūros pažanga. Tinkamų priemonių parinkimas kiekvienam konstruktui yra labai sudėtingas, kadangi jų ontologinis aiškinimas skiriasi ir moksliniuose tyrimuose, ir praktikoje. Be to, priemonių ir konstruotų tarpusavio priklausomybė gali skirtis priklausomai nuo organizacijos, kurioje jie bus taikomi. Tolesni tyrimai reikalingi testavimui, tobulinimui ir priemonių generalizavimui, kad siūlomą metodą būtų galima taikyti įvairiose organizacijose.
plugins.themes.bootstrap3.article.details67f7868c754e6
Skyrius
Mokslo straipsnis
Šiam žurnalui suteikta Creative Commons Priskyrimas - Nekomercinis platinimas - Jokių išvestinių darbų 3.0 Unported licencija
- The Author grants to the Publisher the exclusive right and licence to publish this Article without remuneration until the expiry of the economic rights: to reproduce the article in print and digital form, including its publication; to disseminate the original version of the Article or its copies in Lithuania and foreign countries; to translate the Article; to publish the article, including making it publicly available via computer networks; to reproduce and publish the Article in Lithuanian and foreign databases; to licence usage of the Article in ways described in this paragraph.
- The Author warrants that the economic rights of the Author have not been assigned or granted to third parties, that the Article has not been published so far and is not under consideration of being published elsewhere.
- The Author warrants that the Article does not violate intellectual property rights of others.
- After the Article is published in Social Technologies the Author shall have a right to make it public on personal website or on a website of an institution of affiliation, to reproduce it for non-commercial teaching or scholarly research purposes, clearly indicating that the primary source of its publication is Social Technologies.
- This consent shall be considered invalid if the Editorial Board of the Social Technologies decides not to publish the Article.