plugins.themes.bootstrap3.article.main6684fe2c77ed6

Jolita Dudaitė Romas Prakapas

Santrauka

Mokytojams, siekiantiems tobulinti ir modernizuoti kasdieninę pamokinę veiklą, vis dažniau siūlomi technologiniai sprendimai, neapsiribojantys tik kompiuterio ar projektoriaus pritaikymu kasdienėje veikloje. Viena iš naujovių Lietuvoje, pradėta taikyti 2013 m. ir orientuota į penktų klasių mokinių matematikos ir gamtos mokslų mokymo procesą, „ActivInspire“ sistema. Straipsnyje nagrinėjama problema – kokios Lietuvos mokyklose dirbančių mokytojų patirtys organizuojant ugdomąją veiklą pamokoje naudojant „ActivInspire“ sistemą. Tyrimo objektas – mokytojų, naudojančių 5-se klasėse matematikos ir gamtos mokslų pamokose „ActivInspire“ interaktyviąją lentą, vienerių mokslo metų pedagoginė patirtis. Pristatomo tyrimo tikslas – apibendrinti mokytojų vienerių mokslo metų veiklos, organizuojant ugdomąją veiklą pamokoje, su interaktyviomis mokymo priemonėmis („ActivInspire“ sistema) pedagoginę patirtį.
Tyrimas atliktas 2013-2014 metais. Jame dalyvavo „ActivInspire“ interaktyviąją lentą pamokose naudojantys mokytojai, mokantys matematikos ir gamtos mokslų 5-se klasėse.
Tyrimo pobūdis – kokybinis. Mokytojai visus mokslo metus rašė refleksijas apie savo patirtį pamokose naudojant interaktyviąsias mokymo priemones: interaktyviąją lentą, elektroninius vadovėlius ir mokinių apklausos pultelius. Elektroniniai vadovėliai matematikai ir gamtos mokslams 5 klasei parengti „Šviesos“ leidyklos. Refleksijos buvo rašomos nuo rugsėjo iki gegužės mėn. imtinai (išskyrus sausio ir vasario mėnesius), kartą per savaitę laisva forma aprašant darbo su interaktyviomis mokymo priemonėmis patirtį.
Tyrime dalyvavę mokytojai „Activinspire“ interaktyvios sistemos vienerių mokslo metų naudojimo patirtį iš esmės vertina teigiamai. Darbas su interaktyviomis priemonėmis organizuojant pamoką mokytojams įvairiomis prasmėmis yra naudingas, tiek mokytojui, tiek mokiniui suteikiantis didesnes galimybes, keliantis pamokos produktyvumą, veiksmingas, patogus, padedantis valdyti pamokos laiką ir visą klasę, didinant mokinių darbingumą, lengvai diferencijuojant užduotis ir išlaikant mokinių dėmesingumą. Tačiau mokytojų patirtyse pastebimas nevienareikšmiškas požiūris į interaktyvių priemonių poveikį pamokos laiko ir klasės valdymui – šalia teigiamų patirčių mokytojai pastebi, kad naudojant interaktyvias mokymo priemones kartais kyla drausmės problemų bei kartais tuščiai eikvojamas pamokos laikas dėl mokytojų gebėjimų trūkumo, techninių nesklandumų ar pan.

plugins.themes.bootstrap3.article.details6684fe2c79d46

Skyrius
Edukologija