plugins.themes.bootstrap3.article.main668501a39c693

Jolita Dudaitė Romas Prakapas

Santrauka

Vis plačiau įsigalinčios naujos technologinės priemonės ir sprendimai keičia tradicinį požiūrį į mokymą ir mokymąsi (tiek ugdymo turinio, tiek ir formų parinkimo bei metodų taikymo prasmėmis). Pastaruoju metu mokytojams buvo pasiūlyta Lietuvoje nauja „ActivInspire“ sistema, kuri pirmiausia buvo orientuota į penktųjų klasių matematikos ir gamtos mokslų mokymo procesą. Straipsnyje nagrinėjama problema – kokios Lietuvos mokyklose dirbančių mokytojų patirtys naudojant ugdymo procese naująsias technologijas („ActivInspire“ sistemą). Tyrimo objektas – mokytojų, naudojančių 5-se klasėse matematikos ir gamtos mokslų pamokose „ActivInspire“ interaktyviąją lentą, vienerių mokslo metų pedagoginė patirtis. Pristatomo tyrimo tikslas – apibendrinti mokytojų vienerių mokslo metų veiklos, dirbant su interaktyviomis mokymo priemonėmis („ActivInspire“ sistema) pedagoginę patirtį.
Tyrimas atliktas 2013-2014 mokslo metais. Jame dalyvavo „ActivInspire“ interaktyviąją lentą pamokose naudojantys mokytojai, mokantys matematikos ir gamtos mokslų 5-se klasėse. Tyrimo pobūdis – kokybinis. Mokytojai vienerius mokslo metus rašė refleksijas apie savo patirtį pamokose naudojant interaktyviąsias mokymo priemones: interaktyviąją lentą, elektroninius vadovėlius ir mokinių apklausos pultelius. Refleksijos buvo rašomos nuo rugsėjo iki gegužės mėnesio imtinai, kartą per savaitę, laisva forma aprašant darbo su interaktyviomis mokymo priemonėmis patirtį.
Straipsnio pabaigoje pateikiamos išvados. Tyrime dalyvavę mokytojai apie naujų technologijų taikymą iš esmės pasisako teigiamai. Darbas su interaktyviomis priemonėmis mokytojams yra įdomus, įvairiomis prasmėmis naudingas, veiksmingas ir patogus. Minint neigiamą patirtį, daugiausia pastabų susiję su tuo, kad naudojimasis interaktyviosiomis priemonėmis pamokų metu ir pasiruošimas tokioms pamokoms iš mokytojo reikalauja daugiau pastangų, daugiau laiko sąnaudų ir ne visada yra aišku, kaip tomis interaktyviosiomis priemonėmis reikia naudotis – trūksta gebėjimų, įgūdžių, yra sudėtinga. Bet kokiu atveju, darbas su interaktyviomis mokymo priemonėmis keičia mokytojų darbo pobūdį, jų veiklos svorio centrą, daugiau dėmesio skiriant detaliam pasiruošimui pamokai.

plugins.themes.bootstrap3.article.details668501a39e522

Skyrius
Edukologija