plugins.themes.bootstrap3.article.main66484b7198176

Kęstutis Štaras Jonas Kairys Vytautas Gasperas Renata Kudukytė-Gasperė

Santrauka

XXI amžiuje gyventojų sveikatos apsaugai naujus iššūkius kelia socialinė ekonominė padėtis, kuriai didelę įtaką turi demografinis gyventojų senėjimas, mokslo technologijų pažanga, stiprėjanti Europos valstybių integracija, globalizacijos procesai, ekonominės situacijos kaita. Pasaulio sveikatos organizacija 2001 metais sveikatos apsaugos sektoriui nubrėžė uždavinius ne tik gerinti gyventojų sveikatą, apsaugoti juos nuo ligų ir jų alinančių pasekmių, bet ir įgyvendinti gyventojų sveikatos teisinius lūkesčius, kaip juos traktuoja sveikatos paslaugų teikėjai ir, tai svarbiausia, gerinti teikiamų medicinos paslaugų kokybę. Sveikatos priežiūros įstaigose diegiant modernias informacines technologijas sudaromos sąlygos mažinti paslaugų savikainą, efektyviau vykdyti įstaigų veiklą. Mokslininkai pabrėžia, kad naudojantis informacinėmis komunikacijos technologijomis galima daryti poveikį visoms sveikatos sistemos sritims, nuo diagnozės nustatymo iki tikslo pasiekimo (pasveikimo).
Tyrimas buvo atliekamas 2012 m. gegužės–rugpjūčio mėn. didžiausiose Vilniaus miesto ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigose (VšĮ Centro poliklinikoje ir VšĮ Šeškinės poliklinikoje). Vykdyta anketinė apklausa – iš viso buvo išdalinta 400 anketų, dalyvavo 320 respondentų, kurie teikdami asmens sveikatos priežiūros paslaugas savo darbo vietose naudojasi informacinėmis sistemomis.
Tyrimo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti sveikatos priežiūros specialistų nuomonę apie įstaigoje naudojamų informacinių technologijų įtaką ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros įstaigos veiklos pokyčiams.

plugins.themes.bootstrap3.article.details66484b719a218

Skyrius
Mokslo straipsnis