Skaitmeninės transformacijos poveikis tvariam žmogiškųjų išteklių valdymui: darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros ir įgūdžių ugdymo besivystančios šalies viešajame ir privačiajame sektoriuose lyginamasis tyrimas
plugins.themes.bootstrap3.article.main676db9f339579
Santrauka
Sparti skaitmeninimo plėtra pakeitė darbo pobūdį ir suteikė įmonėms naujų galimybių įvairiais būdais siekti tvaraus žmogiškųjų išteklių valdymo, įskaitant nuotolinį darbą kaip priemonę darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai pasiekti ir galimybę mokytis, kad būtų ugdomi nauji įgūdžiai. Tikslas - šio tyrimo tikslas - pasiūlyti išsamų supratimą apie iššūkius, su kuriais susiduria privačios ir viešosios organizacijos Kosove. Šiuo tyrimu bandoma palyginti šiuos du sektorius, siekiant padėti viešojo administravimo
politikos formuotojams pastebėti skirtumus tarp sektorių ir pagerinti skaitmeninimą viešajame sektoriuje.
Metodai: atlikome kokybinę analizę. 21 apklausta įmonė išsamiai paaiškino skaitmeninimo procesą ir jo poveikį siekiant darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros bei naujų įgūdžių ugdymo kaip SHRM būdų.
Rezultatai: remiantis analizės duomenimis, skaitmeninimas gerina tiek viešojo, tiek privataus sektoriaus darbuotojų įgūdžius. Tačiau privačiose įmonėse siekiant darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros dažniau naudojamas nuotolinis darbas, o viešosiose organizacijose; skaitmeninimas dažniausiai padėjo mokyti darbuotojus.
Išvados: Apskritai, skaitmeninimas padėjo įmonėms siekti SHRM. Nepaisant to, kad apskritai privataus sektoriaus įmonėms skaitmeninimas naudingesnis nei viešosioms organizacijoms.