plugins.themes.bootstrap3.article.main668502a8ee03d

Baurzhan Bokayev Zhadra Zhanzhigitova Kuralay Sadykova Assel Balmanova

Santrauka

Straipsnyje nagrinėjama, kaip alternatyvus daugiakanalis paslaugų teikimas gali pagerinti Kazachstano Vyriausybės ir piliečių sąveiką. Tobulinimas būtinas, kadangi egzistuoja atotrūkis tarp komunikavimo kanalų, kuriems vyriausybinės institucijos teikia pirmenybę, ir kanalų, kurie susiję su piliečių pageidavimais. Akivaizdu, kad Vyriausybė pasirenka kanalus pagal jų ekonomiškumą, o piliečiai gali pasirinkti kanalus atsižvelgdami į prieinamumą, situaciją ir pasitikėjimą.
Remdamiesi 4606 Kazachstano valstybės tarnautojų apklausos rezultatais autoriai svarsto, kokius kanalus valstybės tarnautojai naudoja bendraudami su visuomene: tiria skaitmeninių įrankių vaidmenį visuomenės įtraukimo į vyriausybės sprendimų priėmimą lygmeniu ir analizuoja, kaip tai daroma ir kiek tai turi įtakos viešųjų paslaugų teikimo efektyvumui.
Tyrimo rezultatai rodo, kad komunikavimo efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo komunikavimo kanalų prieinamumo. Kazachstano gyventojai, bendraudami su vyriausybinėmis įstaigomis, dažniausiai naudojasi gerai žinomomis oficialiomis platformomis. Be to, pirmenybė teikiama asmeniniams komunikacijos kanalams. Viešieji komunikacijos kanalai nenaudojami kaip gyventojų informavimo kanalai. Vidinėje komunikacijoje valstybės tarnautojai naudoja formalius komunikavimo kanalus. Asmeninio bendravimo linijos labiau išplėtotos vietinio lygmens vykdomosiose institucijose.
Šį mokslinį tyrimą finansavo Kazachstano Respublikos aukštojo mokslo ministerijos Mokslo komitetas (AP14872210).

plugins.themes.bootstrap3.article.details668502a8efbbd

Skyrius
Viešojo administravimo raida