THE EFFECTIVENESS OF THE APPLICATION OF THE PROFESSIONAL KNOWLEDGE AND COMPETENCIES OF GRADUATES OF FOREIGN UNIVERSITIES: THE CASE OF KAZAKHSTAN
plugins.themes.bootstrap3.article.main674e000d37037
Santrauka
Šiame darbe analizuojamas kazachų, baigusių užsienio universitetus, profesinių žinių ir kompetencijų taikymo efektyvumas. Remdamiesi 1111 užsienyje studijas baigusių kazachstano apklausos rezultatais ir giluminiais interviu su 44 užsienio universitetų absolventais, autoriai svarsto, kaip efektyviai Kazachstano užsienio universitetų absolventai pritaiko savo žinias ir kompetencijas Kazachstane ir užsienyje. Kartu šiame tyrime analizuojami pagrindiniai kazachstano motyvai studijuoti užsienyje, veiksniai, trukdantys panaudoti intelektinį potencialą Kazachstane, taip pat priežastys, paskatinusios pasilikti užsienyje ar grįžti į Kazachstaną.
Remiantis tyrimo rezultatais, absolventų intelektinio potencialo panaudojimui įtakos turi: didelis biurokratijos laipsnis šalyje (34,5%), mažas darbo užmokestis (28,3%), efektyviam darbui būtinų sąlygų nebuvimas. darbo (26,8%). Tik 21,3% apklausos dalyvių įgytas žinias ir įgūdžius visapusiškai taiko darbe.
Šį tyrimą finansavo Kazachstano Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos Mokslo komitetas (grantos Nr. AP13067766).