The Pagrindinės socialinių judėjimų institucionalizavimo tendencijos Kazachstane siekiant darnaus vystymosi
plugins.themes.bootstrap3.article.main674dfdb3000bf
Santrauka
Abstraktus
Patirtis rodo, kad vienas iš miestų gyventojų nepasitenkinimo veiksnių yra natūralaus kraštovaizdžio nykimas, fragmentacija ir buveinių naikinimas dėl gyvenviečių ir infrastruktūros plėtros.
Straipsnio tikslas - ištirti aplinkosauginio protesto judėjimo formavimosi ir plėtros prielaidas, kurias lemia netinkamas valdžios institucijų ir visuomenės bendravimas miestų kraštovaizdžio formavimo klausimais. Straipsnyje nagrinėjamos visuomenės dalyvavimo institucionalizavimo tendencijos remiantis protesto įvykių analize, kuri leidžia rekonstruoti pilietinės mobilizacijos dinamiką ir pagrindinius jos bruožus remiantis įvairiais tekstiniais šaltiniais iš socialinių tinklų.
Įsitikinta, kad nepakankamas supratimas ir valdžios institucijų nesugebėjimas imtis aktyvių priemonių lems tolesnį konflikto eskalavimą ir jo perėjimą į nekonstruktyvų kelią. Rezultatai, gauti taikant skipingus scenarijus, pabrėžia valdžios institucijų poreikį ir atsakomybę ugdyti ir stiprinti vietos Bendruomenių gebėjimus aktyviai dalyvauti priimant sprendimus.