plugins.themes.bootstrap3.article.main674005e91f1fc

Alexsandr Cheremisin http://orcid.org/0000-0003-0173-0489 Galina M. Mykhailenko

Santrauka

Šiame straipsnyje aptariama kyšininkavimo ir korupcijos problema pietų Ukrainos miestuose XVIII a. pabaigoje – XIX a. pirmoje pusėje. Pagrindinis dėmesys skiriamas valstybės tarnautojų ir savivaldybių įstaigų pavaduotojų veiklai.
Pažymėtina, kad klestinti korupcijos ir kyšininkavimo padėtis regione pradėjo formuotis dėl naujos socialinės-kultūrinės situacijos, susijusios su greitais regiono įsitraukimo, kolonizacijos, adaptacijos ir modernizacijos procesais. Nuotolis nuo centro susilpnino valstybės kontrolę, dėl to pietų Ukrainoje korupcija ir kyšininkavimas įgavo naujas formas, lyginant su kitais Rusijos imperijos regionais.
Be to, nemažas dėmesys kreipiamas į regionuose klestėjusią korupcijos ir kyšininkavimo būklę. Iš to galima daryti išvadą, kad korupcija ir kyšininkavimas tapo įprastais vietos gyvenimo įvykiais, dėl kurių vietinių savivaldybių bendruomenės nuolat kūrė bendradarbiavimo mechanizmą su pilietine visuomene. Taip pat pažymima, kad vietos bendruomenių kova su skirtingais kyšininkavimo atvejais buvo rezultatyvi: daugybė valstybės tarnautojų buvo nubausti ir nuteisti ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis.

plugins.themes.bootstrap3.article.details674005e922d47

Skyrius
Viešojo administravimo raida