plugins.themes.bootstrap3.article.main668503b91054a

Rita Vilkė Ligita Šarkutė

Santrauka

Naujoji novatoriško, tvaraus ir įtraukaus kaimo vystymo paradigma, kaip viena iš viešosios politikos sričių, reikalauja ieškoti naujų formų ir metodų, kurie galėtų būti taikomi paaiškinant vykstančias permainas žinių amžiuje. Šiuolaikinė kaimo politika pabrėžia, kad dėmesys turi būti sutelktas „iš apačios į viršų“ metodui, savivaldai ir teritorinės valdžios bei vietos bendruomenės bendradarbiavimui. Tai pabrėžia poreikį suderinti metodus ir turimas politikos priemones inovatyviai kaimo plėtrai paspartinti. Šiuo metu kūrybingi ir veržlūs kaimo vystymo iniciatoriai gali įgyvendinti savo novatoriškas idėjas ir mobilizuoti pasekėjus pasinaudodamos ES paramos schema LEADER programoje, įkurdami vietos veiklos grupes. Tačiau Lietuvos vietos veiklos grupių aktyvumas panaudojant ES lėšas įvairioms iniciatyvoms varijuoja tarp regionų ir tai sąlygoja tam tikros priežastys.
Šio tyrimo tikslas - paaiškinti vietos veiklos grupių vaidmenį inovatyvioje “iš apačios į viršų” kaimo plėtroje, remiantis naujojo socialinio judėjimo teorijos požiūriu.
Tyrime daroma prielaida, kad vietos veiklos grupės turi potencialo skatinti novatorišką šiuolaikinio kaimo plėtrą kaip naujasis socialinis judėjimas, galintis atsirasti tam tikroje srityje dėl konkrečių vietos bendruomenės veikėjų pasiūlytos idėjos, tačiau jų galimybės ir gebėjimai
mobilizuoti išteklius yra kritiniai sėkmės veiksniai. Galiausiai, šiame tyrime pateikiamos mokslinės įžvalgos dėl galimybių paaiškinti vietos veiklos grupių aktyvumo įsisavinant ES lėšas per LEADER programą netolygumus remiantis naujųjų socialinių judėjimų teorija.

plugins.themes.bootstrap3.article.details668503b913bd5

Skyrius
Ekonominės ir socialinės politikos įgyvendinimas