Tematika

Mokslo darbų leidinio „Viešoji politika ir administravimas " tikslai:

  • skatinti mokslinius tyrimus, ieškant naujų teorinių ir praktinių sprendimų formuojant viešąją politiką ir administruojant jos įgyvendinimą
  • analizuoti šiuolaikines viešojo valdymo tendencijas ir formuoti viešojo valdymo praktikai naujas sprendimų priėmimo ir įgyvendinimo modeliavimo alternatyvas
  • ypatingą dėmesį skirti Rytų ir Vidurio Europos regiono viešojo valdymo procesų analizei ir kritiniam jų vertinimui
  • naujomis mokslinėmis idėjomis prisidėti prie viešojo valdymo tyrimų metodologijos tobulinimo
  • užtikrinti  mokslo žinių sklaidą ir populiarinimą, publikuojant leidinio tematiką atitinkančių naujausių mokslinių darbų ir konferencijų apžvalgas

Ketvirtiniame mokslo darbų leidinyje spausdinami viešosios politikos ir viešojo administravimo teorinius ir praktinius klausimus nagrinėjantys straipsniai. Pirmumas teikiamas tiems straipsniams, kuriuose akcentuojamos šiuolaikinės Lietuvos viešosios politikos formavimo ir viešojo administravimo aktualijos, tarp jų – viešojo administravimo sistemos reformos eiga, Lietuvos viešojo administravimo sistemos priderinimas prie Europos Sąjungos reikalavimų ir kt.

Mokslo darbų leidinyje „Viešoji politika ir administravimas“ taip pat spausdinamos konferencijose diskutuotų problemų apžvalgos, viešosios politikos ir viešojo administravimo srities naujų knygų recenzijos ir informacija apie naujoves bei įvykius Lietuvos viešojo administravimo sistemoje, taip pat mokslo ir mokymo institucijose ir įstaigose.

Peržiūros procesas

Kiekvieną straipsnį recenzuoja ne mažiau kaip du redaktorių kolegijos paskirti recenzentai – aktyvūs mokslininkai; bent vienas iš recenzentų turi būti ne redaktorių kolegijos narys. Recenzentai yra skiriami konfidencialiai. Priimtą spaudai straipsnį autorius turi pataisyti, atsižvelgdamas į recenzentų ir redaktorių pastabas, arba motyvuotai paaiškinti, kodėl į jas nebuvo atsižvelgta. Pataisyto straipsnio spausdinta ir elektroninė kopijos pateikiamos redaktorių kolegijai ne vėliau kaip po dviejų savaičių po recenzijos gavimo.

Informacija apie recenzentą yra konfidenciali. Ši informacija autoriui nebus rodoma.

 

Publikavimo dažnumas

All articles to Public policy and administration are posted online immediately as they are ready for publication. All articles will be assigned a DOI number (Digital Object Identifier) whereby they become searchable and citeable without delay. Articles will also be collated into issues which are printed quarterly.

Vieša prieiga

MRU publikuojami mokslo žurnalai yra atvirai prieinami. Vartotojai gali laisvai skaityti, atsisiųsti, kopijuoti, spausdinti, atlikti paieškas žurnalo straipsniuose be papildomo leidėjo ar autoriaus sutikimo.

Atviroji prieiga prie mokslinių tyrimų rezultatų įprasmina universitete vykdomus reikšmingus mokslinius tyrimus, juos priartindama prie visuomenės, išplėsdama jų matomumą ir cituojamumą nacionalinėje ir globalioje erdvėje.

Atvirosios prieigos principai yra paskelbti keturiuose pagrindiniuose dokumentuose: Budapešto deklaracijoje (2002), ECHO chartija ir Bethesdos atvirosios prieigos leidybos pareiškime (2003) ir Berlyno deklaracijoje (2003).

2013 m. kovo 1 d. MRU pasirašė atvirosios prieigos Berlyno deklaraciją. Joje skelbiama, kad atviroji prieiga turi atitikti dvi sąlygas: autoriai suteikia galimybę nemokamai susipažinti su savo mokslo darbais ir jais naudotis vartotojams nepažeidžiant autoriaus teisių bei autoriai įkelia savo mokslinius darbus bent į vieną elektroninę dokumentų talpyklą. Mokslo produkcijos atviroji prieiga užtikrinama per atvirosios prieigos žurnalus (vadinama „auksiniu“ atvirosios prieigos modeliu, pvz. DOAJ, PLoS, Biomed Central) ir atvirosios prieigos talpyklas bei archyvus (vadinama „žaliuoju“ atvirosios prieigos modeliu).

Atvirosios prieigos žurnalai pateikia atvirajai prieigai jau recenzuotus straipsnius.

Mokslo žurnalų leidybos etikos principai

Prašau susipažinkite su mokslo žurnalų leidybos etikos principais

Parama

Leidinys nebus prenumeruojamas iki 2014 m. birželio mėnesio, įgyvendinant LMT Projektą „Periodinių mokslo leidinių leidyba“ projekto kodas VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-002 (veiksmų programa – VP1 Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programa; prioritetas – VP1-3 Tyrėjų gebėjimo stiprinimas; uždavinys – VP1-3.2 Padėti didinti tyrėjų skaičių ir mažinti jų amžiaus vidurkį Lietuvoje; priemonė VP1-3.2-ŠMM-02-V Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas; kvietimo teikti paraiškas arba patvirtinto sąrašo numeris – 02).