Išvengiamos hospitalizacijos kaip ambulatorinės sveikatos priežiūros veiklos atspindys Lietuvoje 2012 m.: Ką galima pakeisti?
plugins.themes.bootstrap3.article.main6767000173350
Santrauka
Tikslas. Apžvelgti išvengiamų hospitalizacijų (IH) situaciją Lietuvoje 2012 m.
Metodai. Tyrimas atliktas remiantis Australijoje naudojama metodika. Tyrimo populiacija – visi Lietuvos gyventojai, 2012 m. hospitalizuoti dėl ambulatoriškai valdomų ligų (AVL). Informacijos šaltiniai: Privalomojo sveikatos draudimo informacinė sistema „Sveidra“ ir Lietuvos statistikos departamento duomenų bazė.
Rezultatai. Lietuvoje 2012 m. iš visų aktyvaus gydymo hospitalizacijų atvejų buvo 16,2 proc. IH (110 856 atvejai). Didžiausią dalį šių IH sudarė hospitalizacijos dėl cukrinio diabeto ir jo komplikacijų, krūtinės anginos, stazinio širdies nepakankamumo, gripo ir pneumonijos. IH rodikliai skyrėsi pagal pacientų lytį, amžių, gyvenamąją vietovę. Dažniausiai pacientai buvo stacionarizuojami su siuntimu. Nustatyta, kad savivaldybėse yra sisteminių problemų.
Išvados. IH yra problema, kurią sprendžiant galima sutaupyti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Lietuvoje dar nėra išnaudojamos visos ambulatorinio gydymo galimybės, todėl IH skaičiaus mažinimas yra tinkama veiksmų kryptis.
plugins.themes.bootstrap3.article.details676700017772d
Authors retain copyright of their work, with first publication rights granted to the Association for Learning Technology.
Please see Copyright and Licence Agreement for further details.